DECRO

Tradice od roku 1995

DECRO

Finanční stabilita firmy – certifikát ČEKIA

DECRO

Montáž okna s těsnícím systémem 

Výroba plastových a hliníkových oken a dveří

Exteriérovíé stínící žaluzie a jejich využití

Jak jsme Vás již informovali dříve, izolační skla dnes umí jak izolovat, tak i přijímat teplo ze slunečního záření. Tato vlastnost izolačních skel je vítaná v podzimních, zimních a jarních měsících. Nemusí nám ovšem vyhovovat v měsících letních, kdy podporuje přehřátí vnitřního prostředí. Ale i toto má jednoduché a elegantní řešení – exteriérovou stínící techniku.

Vnitřní žaluzie jsou v dnešní době považovány za samozřejmost, ale problém přehřátí vnitřního prostředí řeší jen částečně, protože izolační sklo stále přijímá energii ze slunečních paprsků. Řešením jsou venkovní žaluzie, které tomuto přehřívání skel zabrání. Dnešní technologie nám nabízí několik variant těchto žaluzií, a to jak z hlediska funkčního (ovládané šňůrou, klikou či elektromotorem), tak i z hlediska estetického.

Pokud potřebujete funkční a pěkné venkovní žaluzie nejen pro plastová okna, nabízí se Vám velmi žádaná exteriérová žaluzie Cetta 65 s lamelami ve tvaru písmene „C“ o šíři 6,5 cm. Vedení žaluzie je řešeno buď hliníkovými vodícími lištami, nebo jsou lamely žaluzie vedeny v ocelovém lanku. Žaluzie Cetta 65 je vhodná zejména pro zastínění rodinných domů. Pro pracovny, školící a konferenční místnosti doporučujeme zvolit systém DUO, u kterého se horní a dolní část žaluzie naklápí rozdílně.

Technologicky nejvyspělejší venkovní okenní žaluzie v oblasti exteriérové stínící techniky je exteriérová žaluzie Zetta 90. Tato žaluzie je vhodná k zastínění rodinných domů i administrativních budov s většími plochami. Lamely o šíři 9 cm jsou ve tvaru písmene „Z“. Stejnou využitelnost při dokonalém zastínění velkých ploch a rodinných domů má venkovní horizontální žaluzie Zetta 70. Lamely o šíři 7 cm jsou ve tvaru písmene „Z“. U žaluzií Zetta 90 i Zetta 70 vytváří lamely v uzavřeném stavu celistvou plochu, která zaručuje dokonalé zastínění. Guma vlisovaná po celé délce lamely zvyšuje termoregulační efekt žaluzie.

Hliníkové lišty u všech třech typů externích žaluzií zajišťují jejich stabilitu ve větru a jsou zároveň i podpůrným prvkem pro zabezpečení domu proti vloupání.

Exteriérová stínicí technika vytváří optimální prostředí z pohledu světelných a tepelných podmínek a je významnou součástí stavby z hlediska úspory energie. V tradičním pojetí plní exteriérové žaluzie stínicí a bezpečnostní funkci. V netradičním pojetí jsou architektonickým prvkem administrativních budov a šperkem rodinných domů.

Pro více informací kontaktujte společnost Decro Bzenec, která Vám nabízí jak hliníková a plastová okna, tak i hliníkové a plastové dveře.

Online poptávka

Zadejte nám své požadavky a my vás budeme kontaktovat s naší cenovou nabídkou.

Více info

Zelená úsporám

Více informací o programu Zelená úsporám se dozvíte zde.

Více info

Prohlášení o místu výroby

Naše plastové a hliníkové výplně stavebních otvorů jsou vyrobeny v ČR.

Více info