DECRO

Tradice od roku 1995

DECRO

Finanční stabilita firmy – certifikát ČEKIA

DECRO

Montáž okna s těsnícím systémem 

Výroba plastových a hliníkových oken a dveří

Jak vybrat okno

Jestliže chcete pro svůj dům nová okna, měli byste vědět čemu věnovat Vaši pozornost, abyste vybrali okna, která budou přesně podle Vašich představ a potřeb. První, co by Vás mělo zajímat, jsou hlavně izolační schopnosti daného okna, bezpečnost a také konstrukce.

Izolační vlastnosti daného okna Vám pomohou poznat kvalitu plastových oken, a zda jsou pro Váš dům vhodná. Pokud budou mít okna dobré izolační vlastnosti, zamezíte tak ztrátám tepla a ušetříte peníze za topení, které budete moci využít určitě lépe. Zda je okno vhodné zjistíte i tak, že bude zamezovat rosení. U spolehlivé izolace se držte několika kritérií:

  • Prostup tepla celým oknem
  • Prostup tepla rámy okna
  • Teploty na povrchu okna
  • Parametry distančního rámečku mezi skly
  • Způsob těsnění funkční spáry (mezi rámem a křídlem)
  • Parametry odolnosti proti zatékání

Kvalitní okna by Vám měla rovněž zaručit bezpečnost domu před nevítanými hosty, jako jsou například zloději. Ze statistik vyplývá, že díky okennímu kování a zabezpečovací technice je každému druhému pokusu o vloupání se do domu zabráněno. Funkce a bezpečnostní parametry kování jsou tyto:

  • Odolnost proti vloupání vypáčením křídla
  • Pojistka proti špatnému ovládání

 Každý typ má své výhody i nevýhody.

  • Klasická konstrukce –  plastové profily s výztuží z ocelové armatury, která je dimenzována podle velikosti a zátěže konkrétního výrobku. Výhody u této konstrukce jsou jednoduchá a rychlá oprava a servis, lehké zhodnocení oken a dveří v budoucnu, snadná recyklace + hlavně vysoká odolnost proti průhybu působením teplot a odolnosti proti vloupání. Okna, která mají nekvalitní a vlepovaná skla nemají v křídle ocelovou výztuž. Pokud u těchto oken dojde k odvrtání plastu z externí strany, lze se snadno propracovat na kování a okno tak otevřít.
  • Hybridní konstrukce – konstrukční spojení dvou materiálů – PVC  a hliníku. Tato konstrukce dosahuje výborných hodnot z hlediska tepelné izolace. Výhodou konstrukce je velké zlepšení statiky, hlavně u tmavších barev venkovní hliníkové opláštění do sebe pojme skoro všechnu tepelnou energii a zabraňuje tak přehřívání plastu a jeho následné deformaci. Velkou a hlavní výhodou je rovněž široká stupnice barevného provedení, která nelze u plastových fólií provést. Vyhoví se pak nejnáročnějším přáním architektů a klientů. Okna dostanou podobu oken hliníkových za výrazně menší cenu. Rovněž budou mít lepší tepelně-izolační vlastnosti, než okna hliníková.

Online poptávka

Zadejte nám své požadavky a my vás budeme kontaktovat s naší cenovou nabídkou.

Více info

Zelená úsporám

Více informací o programu Zelená úsporám se dozvíte zde.

Více info

Prohlášení o místu výroby

Naše plastové a hliníkové výplně stavebních otvorů jsou vyrobeny v ČR.

Více info