DECRO

Tradice od roku 1995

DECRO

Finanční stabilita firmy – certifikát ČEKIA

DECRO

Montáž okna s těsnícím systémem 

Výroba plastových a hliníkových oken a dveří

První certifikovaný systém pro předsazenou montáž značky illbruck

Předsazená montáž okna, která je dosud známá spíše z oblasti výstavby pasivních domů, se kvůli zpřísnění předpisů a změnám v normě ČSN 73 0540 stává řešením s budoucností.

Konstrukční systém předsazené montáže oken je v souladu s náročnými požadavky směrnice evropského parlamentu a rady 2010/31/EU o energetické náročnosti budov. Všechny komponenty systému jsou vybírány a vyráběny tak, aby se vyhovělo opatřením, která si kladou za cíl snížit do roku 2020 emise skleníkových plynů o 20 %, zvýšit energetickou účinnost budov o 20 % a také o 20 % zvýšit podíl energie z obnovitelných zdrojů.

V praxi to znamená, že aby byly při montáži oken energetické ztráty co nejnižší, musí být okno umístěno do tepelně izolační roviny. Toto řešení se dosud příliš často nepoužívalo kvůli absenci jednoduchého a kvalitního systémového řešení. Nyní s ním na trh přichází společnost illbruck, se kterou společnost Decro Bzenec již řadu let spolupracuje.

Jak to celé funguje?

Doposud používané způsoby montáže předsazených oken založené na ocelových konzolách, úhelnících a páskách přinášely v řadě případů problémy při kotvení těchto prvků do různých druhů podkladových materiálů.

První certifikovaný systém pro předsazenou montáž značky illbruck nabízí jiné řešení. Pokud nelze použít při kotvení šrouby, lze využít kombinaci extrémně výkonného ekologického lepidla illbruck SP340, které je certifikované výzkumným ústavem ift Rosenheim (podle směrnice MO-01/1), a pojistného kotvení. Díky tomu je dosaženo maximální únosnosti spoje (min. 200 kg na běžný metr) a těsnosti nosného profilu PR007 vůči stavbě.

Profil PR007 je lehký, snadno řezatelný, ale zároveň i dostatečně pevný a tuhý pro přenesení hmotnosti okna. Kombinovaný způsob fixace u tohoto nosného profilu je snadný a rychlý. Utěsnění připojovací spáry mezi oknem a rámem PR007 se provádí pomocí komprimační impregnované těsnicí pásky illmod Trio+ (TP652) a illmod Trio FBA (TP651).  

Systém illbruck je vhodný pro stavbu pasivních domů i domů s téměř nulovou roční bilancí a je použitelný v rámci tepelně izolačních kompozitních systémů (ETICS).

Pro více informací kontaktujte společnost Decro Bzenec, která Vám nabízí jak hliníková a plastová okna, tak i hliníkové a plastové dveře.

 

Online poptávka

Zadejte nám své požadavky a my vás budeme kontaktovat s naší cenovou nabídkou.

Více info

Zelená úsporám

Více informací o programu Zelená úsporám se dozvíte zde.

Více info

Prohlášení o místu výroby

Naše plastové a hliníkové výplně stavebních otvorů jsou vyrobeny v ČR.

Více info