DECRO

Tradice od roku 1995

DECRO

Finanční stabilita firmy – certifikát ČEKIA

DECRO

Montáž okna s těsnícím systémem 

Výroba plastových a hliníkových oken a dveří

THERMOBEL ANTI-FOG – skla, která se nemlží

Neustále se zlepšující tepelně-izolační vlastnosti skel (zejména trojskel) sebou mohou přinášet i některé nežádoucí jevy. O nižším solárním zisku a jak si s ním odborníci na izolační skla poradili, jste se již mohli na našich stránkách dočíst. Další výzvou pro techniky z AGC byl nežádoucí efekt v podobě kondenzace na vnější straně izolačních skel.  Ale i tento problém vyřešili a na trh uvedli novou řadu nízkoemisivních skel THERMOBEL ANTI-FOG s antikondenzačním účinkem.

Ke kondenzaci obvykle dochází v noci, nebo v časných ranních hodinách, za současné existence 2 podmínek: významného poklesu vnější teploty v kombinaci s vysokou relativní vlhkostí. Za těchto podmínek může dojít k ochlazení vnější strany vysoce výkonného zasklení na teplotu nižší, než je teplota venkovní. Příčiny jsou dvě – vynikající izolační vlastnosti zasklení snižují vnější tepelné ztráty a vnější prostředí (tj. obloha) ochlazuje vnější povrch skla. Jestliže teplota na vnější straně skla klesne pod rosný bod, pak vlhkost ve vzduchu kondenzuje na skle ve formě drobných kapiček.

Jako prevenci vnější kondenzace nabízí společnost AGC speciální povlak, který při aplikaci na vnější stranu zasklení poskytuje ochranu před atmosférickým zářením. Tento povlak udržuje teplotu skla na hodnotě těsně nad rosným bodem, čímž dochází k oddálení vzniku kondenzátu.

Nezávislá laboratoř ústavu Frauenohofer-Institut für Bauphysik IBP provedla studii s cílem zjistit účinnost skel s antikondenzačním povlakem. Studie prokázala, že kondenzace se na klasickém skle bez povlaku tvoří tehdy, jakmile relativní vlhkost dosáhne hodnoty 77 %. Zasklení s antikondenzační vrstvou vznik kondenzace oddálí, dokud relativní vlhkost nedosáhne hodnoty 97 %.

Pro více informací kontaktujte společnost Decro Bzenec, která Vám nabízí jak hliníková a plastová okna, tak i hliníkové a plastové dveře.

Online poptávka

Zadejte nám své požadavky a my vás budeme kontaktovat s naší cenovou nabídkou.

Více info

Zelená úsporám

Více informací o programu Zelená úsporám se dozvíte zde.

Více info

Prohlášení o místu výroby

Naše plastové a hliníkové výplně stavebních otvorů jsou vyrobeny v ČR.

Více info